Mentörler Çalışanlara Gerçekten Empatiyle Yaklaşabiliyor mu?

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Çalışanlar birçok organizasyonda işe yönelik bir problem yaşadığında ve yöneticilerine danışmaya karar verdiğinde yöneticilerin “Yaşadığın durumu anlıyorum” ve buna benzer kalıplar kullandığını görürüz. Ancak daha sonra konuyu geçiştirir veya empati kurmadıkları ortada olan yüzeysel cevaplar verirler. Bu da çalışanların hayal kırıklığı yaşamalarına ve ötekileştirilmiş hissetmelerine yol açar. Koçluk, başarılı bir organizasyonun ayrılmaz bir parçasıdır ve her seviyeden lider kendilerinden farklı olan insanlara bu tür iletişimlerde nasıl yaklaşacakları konusunda hazırlıklı ve bilinçli olmalıdır. Peki bu konuda neler yapılmalı?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş