Kategori Etiketleri Tüketicilerin Ürüne Karşı Olumlu Tutumlarını ve Satın Alma Niyetlerini Artırıyor

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Bilgi Üniversitesi Uluslararası Perakende Yönetimi Departmanı öğretim üyesi Pınar Yıldırım yeni çıkan ürünle ilgili yapılacak reklamlarda ürün kategorisini açıklayan net bir tanım bulunduğu ve bulunmadığı durumlarda, tüketicilerin zihinlerinde ürünü nasıl sınıflandırdığını anlamak amacıyla bir araştırma gerçekleştirdi. Çalışmada ayrıca, tüketicilerin ürün kategorisinden emin oldukları ve olmadıkları durumlarda ürüne karşı tutum ve ürünü satın alma niyetlerinin nasıl etkilendiğini ortaya koyuyor. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş