M&A Sinerjisi Miti

Mart 2017

Daha fazla içerik için

Amerikalı yetkililer son yıllarda rekabeti azaltacağına inandıkları şirket birleşmelerini engelleme konusunda oldukça agresif. Engellenmiş anlaşmalara verilebilecek örnekler, Staples–Office Depot, Halliburton–Baker Hughes ve Comcast–Time Warner Cable. Şirket birleşmelerinden şirketlerin nasıl faydalandığını inceleyen yeni bir çalışma, yetkililerin kaygılarında haklı olabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar 1997-2007 yılları arasında Amerika’daki tüm imalathanelerden aldıkları verileri analiz ederek çok dile gelen bir soruyu cevaplamaya çalıştılar: İki şirket birleştiğinde ve kâr arttığında; gelişim, daha verimli operasyonlardan mı yoksa fiyatlandırma gücünün daha yüksek olmasından mı kaynaklanıyor?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş