Kalıcı Başarı için Sürdürülebilirlik Yönetim Kurulu ve Tepe Yöneticilerin Sorumluluğunda Olmalı

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

LİDER ŞİRKETLER, üst yönetimin sürdürülebilirliği öncelik haline getirmesi ve önemli konulara odaklanması için yönetici teşvik mekanizmalarını stratejik sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu hale getiriyor. Sürdürülebilirliğin nasıl en etkin şekilde iş yapış biçimlerimizin parçası haline getirebileceğimizi değerlendirdiğimiz bir döneme girerken, bu konuda liderlik edecek yönetim kurulları ve tepe yöneticilerinin görevlerini net olarak tanımlamak kritik önem taşıyor. Karar verme süreçlerinde sürdürülebilirlik uygulamalarının yaygın olarak benimsenmesini sağlamak için yönetim kurullarının, şirket yönetimini şirketin sürdürülebilirlik etkisi konusunda açıkça hesap verebilir kılması gerekiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş