“İdeallerin İzinde Liderlik Sunabilmek”

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

Dost sohbetlerinin vazgeçilmez cümlesidir: “Yurtdışında neler var, bu ülkede bunlar olmaz.” Bazılarımız sanki bu cümleye inat, olmayacağı oldurmaya çalışırız. Örneğin, kimilerine göre olmayacak türden bir liderliği ve kültürel dönüşümü hayal eder ve uygulamaya koyarız. HBR Türkiye için, hayalperestlik ile vizyonerlik arasındaki farkı çok açık bir şekilde gözler önüne seren Tan Sağtürk ile bu söyleşiyi yapmamızın sebebi de bu. Vizyoner kişi, idealist, realist ve pragmatiktir. Bir hayal veya idealle yola çıkarken, gerçeklerden kopuk olamaz. İdealde olan hayal, hayatla nasıl buluşur? Hayalin, hayatta bir karşılığı var mıdır? Bunları araştırır. Ama bu da yeterli olmaz. Bir ideali gerçeklikle harmanlamak için pratiklik ve eyleme geçme becerileri gerekir; liderlik, yönetim, iletişim, ikna, sosyal sermaye geliştirme gibi. Bu röportajda, Tan Sağtürk’ün olmayacak gibi görünen bir hayali hayata geçirirken ne denli realist (gerçekçi) ve pragmatik (becerikli) olabildiğini, idealizminden (utku ve ilkelerinden) ödün verip vermediğini birlikte göreceğiz. Ve böylece belki de başarılı girişimciliğin sır kapısını aralayacağız.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş