Daha fazla içerik için

Emmanuel Faber, 2021 Mart ayında Danone’nin CEO’luğundan ve yönetim kurulu başkanlığından azledildi. Kimilerine göre bunun ardında 2020’nin sonlarında, yani Faber’in Fransız yasal çerçeve “Entreprise à Mission” aracılığıyla amaç odaklı bir şirkete dönüşüm için yapılan hissedar oylamasından zaferle ayrılışından sadece birkaç ay sonra bir aktivist yatırımcının şirket hisselerinden satın alması yatıyordu. Faber’in düşüşü hakkında yapılan haberler de yaşananlar için “amacın tuzakları hakkında bir vaka çalışması”, “amaç odaklı başkanın yıldızı söndü” ve “kapitalizmin ruhu için bir savaş” ifadelerini kullandılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş