İyi Bir Amaç için “Dürtme”

Ekim 2021

Daha fazla içerik için

Seçim mimarisi (insanların kararlar aldığı bağlamın belirlenmesi) tüketici yaşamının sıkça karşılaşılan bir parçası. Örneğin, ürünler belirli bir sırayla sunulur ve bu sunum tüketicilerin satın alımlarını etkiler. Büyük bir araştırma, seçim mimarisinde yapılan basit düzenlemelerin (genellikle dürtmeler olarak adlandırılır) insanları kendi çıkarlarına hizmet eden kararlara yönelttiğini gösterdi. Bir dizi yeni çalışma, bu yöntemin sosyoekonomik eşitsizlikleri azaltmak için de etkili bir araç olabileceğini buldu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş