Daha fazla içerik için

Günümüzün şirket liderleri çok ciddi işgücü sorunlarıyla karşı karşıyalar. Enflasyon ve pandemi, çalışanların işleri konusunda kendilerini daha az güvende hissetmelerine ve iyi bir hayat sürdürüp sürdüremeyeceklerine dair belirsizliğe düşmelerine neden oldu ki bunlar zaten yıllardır yükselmekte olan trendlerdi. Aynı zamanda işlerinden beklentileri de arttı. Daha yüksek ücret ve onurlu çalışma koşullarının yanı sıra işverenlerinin kendi değerlerini yansıtmalarını talep ediyorlar. Çalışanlar sosyal medya sayesinde beklenti, deneyim ve şikayetlerini yeni yollardan dile getirme fırsatı buluyorlar. Birbirleriyle özel olarak ya da gerçek zamanlı olarak kamuyla paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Müşteriler ve diğer paydaşlarla eskisinden çok daha kolay şekilde bağ kurup, onların desteğini sağlayabiliyorlar. Bu da işverenlerin, onların sesini bastırmalarını zorlaştırıyor. Bütün bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda farklı sektör ve mesleklerdeki örgütlü çalışanların sayısının her geçen gün artıyor olması şaşırtıcı değil.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş