İnsanlar Mutlu Şarkılar Dinlediğinde Piyasalar da Yüksek Seyrediyor

Ocak 2022

Daha fazla içerik için

London Business School’dan Alex Edmans ve birlikte çalıştığı üç eş yazar gerçekleştirdikleri çalışmada, 40 ülkeden insanların Spotify’da dinledikleri şarkıların ortalama pozitiflik seviyesi üzerine veri topladılar. Araştırmacılar, ardından bu verileri her bir ülkenin menkul kıymetler borsasının aynı süre zarfındaki performansıyla karşılaştırdılar. Amaçları dinlenen müziğin yansıttığı ruh hali ile finansal getiriler arasında bir korelasyon olup olmadığını anlamaktı. Ve evet, korelasyon vardı. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş