İnsanlar Gerçekten de Konuşa Konuşa Anlaşıyor

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Son birkaç aydır büyük olasılıkla çoğumuz, sosyalleşmeye telefon veya bilgisayar ekranlarından ve klavyelerinden devam ettik. İşle ilgili konuları çeşitli şirket içi iletişim platformlarından veya çeşitli uygulamalar aracılığıyla yürütürken hem kişisel ilişkilerimizde hem de iş ilişkilerimizde bağ kurma konusunda belki de sorunlar yaşadık. Yakın zamanda iki araştırmacı, bu konuyu mercek altına aldığı birkaç deney yaptı. Sonuçlara göre insanlar, yazılı iletişim yerine sözlü iletişimi kullanmanın ilişkiler üzerindeki olumlu sonuçlarını küçümsüyordu. Dolayısıyla konuşmak yerine yazışmayı daha çok tercih ediyorlardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş