İnsanı Odağına Alan Sürtünmesiz Deneyimler

Ekim 2021

Daha fazla içerik için

On dördüncü yüzyılda Avrupa nüfusunun yarısından fazlasını yok eden kara veba, feodalizmin sonunu getirerek kültürel, ekonomik ve bilimsel anlamda yeniden doğuş yaşatan Rönesans’ın gelişine zemin hazırlamıştı. O dönemde dünya nüfusunun yaklaşık üçte birini etkilediği tahmin edilen İspanyol Gribi ise 1918-1919 yılları arasında dünya çapında 50 milyondan fazla insanın yaşamını yitirmesine sebep olmuştu. Hâlâ gelmiş geçmiş en ölümcül salgınlardan biri olarak kabul edilen İspanyol Gribi ve 20’nci yüzyılda etkisini hissettiren daha hafif grip salgınları, ölümcül etkilerine karşın toplumsal sağlık hizmetlerinin ve tıp biliminin gelişmesinde önemli rol oynadılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş