İki Farklı Çeşitlilik Türünü Birleştirdik

Eylül 2016

Daha fazla içerik için

Çeşitlilik, birkaç farklı boyutta ölçülebilir: Etnik, cinsiyet, beceri gibi... Bir grup, bunlardan birinde veya birkaçında çeşitlilik gösterirken diğerlerinde homojen yapıda olabilir. Genelde insanlar bu ince detayı fark etmekte iyi değildir. Bir grubun bir alanda çeşitlilik gösterdiğini gördüğümüzde içimizdeki önyargısal refleksler bu grubun her alanda çeşitlilik gösterdiğini sanmamıza neden olabilir. Aslında birçok şirketin çeşitlilik konusunda sıkıntı yaşamasının temelindeki nedenlerden biri de budur.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş