Daha fazla içerik için

Endeks fonlarının ya da diğer adıyla “pasif” yatırımcıların yatırım fonlarındaki payı, son 20 yılda, üç katına çıktı. Bu durumun, kurumsal yönetişime zarar verdiğine dair yaygın bir kanı söz konusu. Aktif yatırımcılar, bir şirketin hissesini alma veya satma yönünde takdir yetkilerini kullanırken aslında o şirketin stratejisini değerlendiriyor, yani şirketin liderlerini performansları nedeniyle ödüllendiriyor veya cezalandırıyorlardır. Hatta alım veya satım yapmasalar dahi sık sık yöneticilerle diyaloğa girer, stratejide değişiklik yapmaları, temettüyü veya gelir alımlarını yükseltmeleri için yöneticileri satış yapmakla tehdit ederler.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş