İçgörünün Önemini Anlamak

Eylül 2016

Daha fazla içerik için

Müşteriyi anlamak, ticaretin daha ilk günlerinden itibaren en öncelikli amaçlardan biri haline geldi. Kimi zaman bu kavram ilk sırada görülürken gün oldu daha geri planda kaldı. Ancak şu bir gerçek ki son 10 yılda müşterinin öncellendiği yaklaşım zirve noktasına erişiyor. Bu yaklaşımın bu kadar öne çıkmasının temel dinamikleri teknoloji ve rekabet... Rekabette her anlamda inanılmaz bir artış yaşanırken teknoloji bir yanda bu rekabeti daha da kızıştırdı, diğer yanda ise yeni ve farklılaşmaya yönelik açılımlara imkan sağlayarak bir farklılaşma noktası oluşturdu. Büyük veri ve analitik yaklaşımların yapay zeka ve makinelerin öğrenmesi sistematikleriyle entegre edilmesiyle birlikte neredeyse kendi kendine karar almak noktasına gelen sistemler, her temas anında müşteriyi anlama ve müşteriden öğrenme üzerine bir devrimi tetikledi. Bu devrimin en temel yapıtaşı ise müşteri içgörüleri...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş