Hisse Opsiyonları Manipülasyonları Halen Bir Sorun

Haziran 2016

Daha fazla içerik için

Akademisyenler yaklaşık 20 yıl önce şirketlerin hisse fiyatını yükseltecek olumlu haberler vermeden hemen önce yöneticilere hisse opsiyonu verme eğilimi gösterdiğine dikkat çekti. Gerçek olamayacak kadar iyi olan bu zamanlama yönetici ücretini artırıyor. (Bu uygulamaya “yayı yüklemek” deniyor.) Daha sonra da şirketlerin “geriye dönük tarihlendirme” yaptıkları keşfedildi. Yani opsiyonların değerini artırmak için tarihler geriye dönük olarak değiştiriliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş