Frank Gehry Eserlerini Zamanında ve Bütçe Dahilinde Nasıl Teslim Edebiliyor?

Ocak 2023

Daha fazla içerik için

Guggenheim Müzesi 1997’DE İspanya’nın Bilbao kentinde açıldığında, eleştirmenler Frank Gehry’nin şaheserine geçen yüzyılın mimari harikalarından biri olarak alkış tuttular. Eyalet hükümetinin iddialı tahminlerine göre müzeyi ziyaret etmek için yılda 500 bin kişinin Bilbao’ya gelmesi öngörülüyordu; oysa müze yalnızca ilk üç yılda 4 milyon ziyaretçi çekti. Kentsel planlama ve ekonomik kalkınma alanlarında, mahalleleri, şehirleri ve bölgeleri dönüştürebilecek denli muhteşem mimarileri tanımlamak için “Bilbao etkisi” terimi de türetilmiş oldu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş