Farklı Kültürlerden İş Ortaklarıyla Güven Nasıl İnşa Edilir?

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Güven iş ilişkilerini bir arada tutan bir toplumsal tutkaldır. Birbirine güvenen iş ortakları kendilerini suistimal edilmekten korumak için daha az zaman ve enerji harcar, iki taraf da müzakerelerden daha iyi ekonomik sonuçlar elde eder. Peki yöneticiler potansiyel bir ortağa güvenip güvenmeyeceklerine nasıl karar verir? Ve kültür bu karar verme sürecini nasıl etkiler? Araştırmacılar bu soruları cevaplamak için Dünya Bankası tarafından küresel ekonominin lokomotifi sayılan Doğu Asya, Orta Doğu ve Güney Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa, Latin Amerika’daki 33 ülkeden 82 yönetici ile görüştü. Farklı cinsiyet ve yaş gruplarındaki bu yöneticiler çok çeşitli sektör ve şirket birimlerindendi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş