ESG: “Devam Eden Bir Yolculuk”

31 Mart 2023, Cuma

Sigorta sektöründeki yöneticiler, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim kriterlerinin bir arada ele alındığı ESG (Çevresel, Sosyal, Kurumsal Yönetişim) programlarının önemini gün geçtikçe daha fazla fark ediyor. KPMG Türkiye’nin yakın zamanda 134 sigorta şirketi yöneticisi ile yaptığı Sigorta Sektörü CEO Görünümü araştırmasına göre, CEO’ların neredeyse yarısı ESG programlarını benimsemenin finansal performansı artırdığı ve yetenekleri hem çekmede hem de elde tutmada olumlu bir etkisinin bulunduğu konusunda hemfikir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş