Enflasyon ve Tüketici Davranışlarındaki Değişim

Mayıs 2019

Daha fazla içerik için

Tüketici gündemi her geçen gün değişen, dinamik bir yapıdır. Tüketici davranışı ise gündeme bağlı olarak değişen, bireylerin veya grupların talep ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ürün ve hizmet seçme kararları ve bu kararlar doğrultusunda aldıkları aksiyonlar olarak tanımlanabilir. Tüketici gündemi kişilere göre farklılıklar gösterse de çevresel ve ekonomik faktörlerin de tüketici gündemi üzerinde önemli bir etkisi vardır. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, son dönemde yaşanan fiyat değişimleri ve ekonomik gelişmelerin tüketici gündeminde birçok haberi geride bırakıp ön sıraya yerleştiğini ortaya koydu. Tüketicilerin yüzde 87’si mevcut ekonomik şartların önceki yıllara göre kötüleştiğini ve yüzde 65’i ise daha da kötüleşeceğini öngörüyor. Ayrıca yüzde 58’lik bir grup, ekonomik şartların 2020’den önce yeniden pozitif yönelime geçmeyeceği görüşünde.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş