En İyi Yöneticiler Takımlarına Dair Önyargıları Nasıl Engelliyor?

Kasım 2019

Daha fazla içerik için

Lars Leetaru

Eşitlik ve kapsayıcılığı teşvik etmek için stratejiler... Şirketler önyargıları yıkmaya yönelik eğitimler için her yıl milyonlar harcıyor. Amaçları daha kapsayıcı ve böylece daha yenilikçi, daha etkili bir işgücü yaratmak. Araştırmalar, iyi yönetilen çeşitli grupların homojen olanlardan daha iyi performans sergilediğini, daha yüksek kolektif zekaya sahip ve daha kendini adamış olduklarını, karar vermede ve problem çözmede daha iyi olduklarını gösteriyor. Ancak bunun yanı sıra önyargı önleme programlarının istenen sonucu nadiren elde ettiğini de araştırmalardan görüyoruz. Bazı şirketlerse bu programlara hiçbir şekilde yatırım yapmıyor. Dolayısıyla bir lider olarak ekibinizde çeşitli seslerin var olduğundan ve bunlardan en iyi şekilde yararlanıldığından nasıl emin olabilirsiniz? Tek bir kişi bütün bir organizasyonun yapamadığını yapıp sorunları düzeltebilir mi?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KENDİNİ YÖNETMEK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş