Eğer 1 Nisan'da Kar Yağarsa Bu Makale Bedava

Mart 2017

Daha fazla içerik için

2014 Amerikan Futbolu Şampiyonluk Maçından sonra, bir mobilya zinciri; 7 milyon doları, Seattle Seahawks kazanırsa paralarının iade edileceği vaadiyle maçtan önce en azından 6,000 dolar değerinde ürün satın almış olan müşteriline iade etti –son yıllarda popüler olan kumar ve piyango tarzı promosyonlara verilebilecek örneklerden biri. Görünüşe bakılırsa bu tekliflerin popülaritesi mantığa aykırı; “beklenen fayda” teorisi tüketicilerin belirsizlikten hoşlanmadığını söylüyor. Bu nedenle bir araştırma ekibi, hangi şekilde olanı, insanların tercih ettiğini ve bunun nedenini görmek için geleneksel indirimler karşısında “...durumunda bedava” promosyonlarını test etmeye karar verdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş