Doğru Müşteriyi Seçmek

Mart 2014

Daha fazla içerik için

Bütün şirketler stratejilerinin müşteri odaklı olduğunu iddia eder ama “müşteri” kelimesi yönetim teorisinin en esnek terimidir. Dişe dokunur bir tanım yapacak olursak, müşterinin ürün ve hizmetlerinizi satın alıp gelir getiren kişi ya da kuruluşlar olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin değer zincirinin her aktörü buna dahil olabilir: Tüketici, toptancı, perakendeci, satın alma departmanları, vb. Bazı şirketler bünyelerindeki birimleri de müşteri olarak nitelendirir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş