Daha Hatırlanabilir Geribildirim Vermek

Mayıs 2019

Daha fazla içerik için

Birinin işini değerlendirirken geçmişteki performansına mı yoksa gelecekteki potansiyeline mi bakmalısınız? Eğitim uzmanları ikincisini tavsiye eder ve geribildirimin ana amacının geleceğe dair gelişim sağlamak olduğunu söyler. Araştırmalar da insanların bir işi nasıl iyi veya kötü yaptıklarından ziyade nasıl daha iyi yapabileceklerine dair yorumları duymayı tercih ettiğini gösteriyor. Bazı araştırmalar da insanların geleceği planlarken olaylara daha çok konsantre olduğunu, geçmişi değerlendirirkense daha az konsantre olduklarını gösteriyor. Tüm bunlara bakıldığında yönlendirici geribildirimin (gelecek odaklı yorumlar) değerlendirici geribildirimden daha iyi olduğu düşünülebilir ancak yapılan altı çalışmada bambaşka bulgular ortaya çıktı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İLETİŞİM
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş