Daha Anlamlı Promosyon Paketleri

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Bilgi teknolojileri ve veri analitiğindeki gelişmeler perakendecilere verilerini daha detaylı analiz ederek müşteri gruplarına özel promosyon paketleri geliştirme imkanı sunuyor. Perakendecilerin tüketicilere sundukları ürünler, satış hızlarını artırmak için yürüttükleri promosyonların bütçelerindeki önemli masraf kalemlerinden biri ve bu nedenle promosyonların etkin bir şekilde düzenlenmesi önem taşıyor. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, zamanla değişen fiyatlandırma ve çapraz satış gibi yaklaşımlara göre daha az tercih edilen bir promosyon seçeneği olan paket indirimi stratejisinin perakendecinin beklenen gelirini artırmasına katkı sağlayacağını gösterdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PERAKENDE
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş