Çeşitliliğe Destek için Basit Bir Dürtme Yöntemi

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

Nishant Choksi

İyi niyetleri olan organizasyonlar bile çeşitlendirme konusunda sık sık sorunlar yaşar. Örneğin, Silikon Vadisi’nin işgücü son yıllarda gerçekleşen yoğun çalışmalara rağmen hâlâ beyaz ve Asyalı erkeklerin çoğunlukta olduğu bir bölge. Yeni bir çalışma, doğrudan bir müdahalenin yardımcı olabileceğini buldu. Araştırmacılar, sekiz deney boyunca bölümleme yanlılığı (partition dependence bias) keşfetti. Bu deneylerde insanların, belirli bir boyutta segmente edilmiş bir havuzdan birkaç seçenek seçmeleri istendiğinde her kategoriden bir şey seçmeye eğilimli olduklarına ulaşıldı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İŞE ALIM
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş