Carrefoursa Genel Müdürüyle Kurtarıcı Liderlik Üzerine

Temmuz-Ağustos 2015

Daha fazla içerik için

Fikir Mehmet Nane 2013 Temmuz’unda Carrefoursa’nın liderliğine geldiğinde, pazar payını ve müşterisini kaybetmiş, beş yıldır zarar eden bir şirketi kurtarmakla görevlendirildi. Nane, şirkette başlattığı kapsamlı değişimle iki yıl içerisinde olumsuz rüzgarları tersine çevirdi. 2013 Temmuz’unda Carrefoursa’nın kaptan koltuğuna oturup, seyir defterini yazmaya başladığımda, şirket son beş yıldır zarar ediyordu, ciro değişmemişti. Son beş yıllık toplam enflasyon yüzde 30’du.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş