Çalışma Sürelerinde Değişen Yaklaşımlar

Şubat 2023

Daha fazla içerik için

1980’lerde Apple Computer’da ilk Macintosh bilgisayarların anakartlarını tasarlayan ABD’li mühendis Burrell Smith’in üzerinde “90 hours a week and loving it!” (Haftada 90 saat çalışıyorum ve buna bayılıyorum!) yazan sweatshirt’ü, ilhamını Steve Jobs’un o dönem belki biraz da abartıyla sarf ettiği sözlerden alıyordu. Jobs, yakın zamanda basına Macintosh ekibinin “haftada 90 saat çalıştığını” söylemişti; ekip, üzerinde çalıştığı yazılımı 1984 Ocak’ına kadar tamamlamak için uğraşıyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş