Daha fazla içerik için

Organizasyonunuzdaki mutluluk ve esenlik seviyesini doğru şekilde ölçmek değerli yeteneklerin kaybını önleyebilir. Halihazırda ölçümleme modelleri olsa da çoğunlukla mutluluğu açıklamada genel veya mesleki rollere göre farklılık gösteren modeller önerilmiş. Oysa, bana kalırsa mevcut modellerin çoğu mutluluğa tek boyuttan bakıyor. Bir başka deyişle, yaygın olarak kullanılan araçlar arasında çoğunlukla işe bağlılık, iş tatmini, yaşam tatmini, olumlu ve olumsuz duygu durumu, bedensel sağlık ve duygusal tükenmişlik gibi unsurlar yer alıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PSİKOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş