Çalışanlara Yatırım Yapmak İşe Yarıyor

Temmuz-Ağustos 2017

Daha fazla içerik için

Bir araştırmacı 250 şirketi analiz ederek çalışan deneyiminde 3 alana göre en yüksek yüzde 6’da bulunanları belirledi. Bu alanlar, teknoloji, fiziksel çevre ve kültür. İçlerinde Adobe, Accenture, Facebook ve Microsoft’un da olduğu bu şirketler, çalışanlarını en son teknolojilerle donatıyor, ofis mimarisi ve döşemesine diğer şirketlerden daha fazla harcama yapıyor ve çalışanların, yaptıkları işlerin şirkete nasıl bir katkı sağladığını anlamalarına yardım ediyordu. Hissedar getirileri açısından, S&P 500, NASDAQ, Fortune’un Çalışılacak En İyi 100 Şirket ve Glassdoor’un Çalışılacak En İyi Yerler listelerindeki şirketlerden üstün performans göstermişlerdi. Ayrıca aşağıda yer alan metrikler açısından diğer şirketleri geride bırakıyorlardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş