Kalabalık Yerler, İnsanlara Geleceklerini Daha Çok Düşündürüyor

Temmuz-Ağustos 2017

Daha fazla içerik için

Michigan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Oliver Sng ve Arizona Üniversitesi’nden meslektaşları, ülke ve eyaletlerin nüfus yoğunlukları ile bu yerlerde yaşayanların eğitime yatırım, emeklilik için tasarruf ve geleceğe yönelik bir “B Planı”na sahip olma konularında ne kadar istekli olduklarına ilişkin verileri karşılaştırdılar. Analizleri, daha kalabalık bölgelerde yaşayan insanların, geri ödemeleri uzun vadeli olan faaliyetleri dikkat çekici biçimde daha fazla tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Araştırma ekibinin kararı: Kalabalık yerler insanlara geleceklerini daha çok düşündürüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş