Blockchain Kişisel Verilerimizin Kontrolünü Geri Kazanmamıza Yardım Edebilir

Aralık 2017

Daha fazla içerik için

İlginç bir dünyada yaşıyoruz, Experian, Equifax ve TransUnion gibi büyük şirketler devasa miktardaki kişisel verilerimizi depolayıp kâr elde ederken; bunun bize pek bir yararı olmuyor. Üstelik aynı şirketler kişisel verilerimizi kaybedip bizi kimlik hırsızlığına karşı savunmasız bırakırken, bu konuda neredeyse yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Equifax 140 milyondan fazla insanın verilerini kaybetti ve bu telafi edilecek gibi görünmüyor. Bu esnada CEO’su 18 milyon dolar değerindeki ikramiyesiyle emekliye ayrılıyor olabilir. Açıkçası, sistem çökmüş durumda ve artık kendimize dijital bir toplumda karşılaştığımız zorluklara karşı duramayan bir sisteme neden güvenmeye devam ettiğimizi sormanın zamanı geldi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş