Çalışan Sessizliğine Dair Dört Efsaneyi Çürütmek

Aralık 2017

Daha fazla içerik için

Siz de birçok yönetici gibiyseniz, kapınızın açık olmasıyla ve çalışanlarınıza onları memnuniyetle karşılayacağınızı gösterdiğiniz diğer bütün yollarla gururlanıyorsunuzdur. Ve muhtemelen birçoğunun gerçekten aklından geçenleri duyduğunuza inanıyorsunuz. Ne de olsa personeliniz toplantılarda konuşuyor, sizle holde sohbet ediyor ve e-maillere sizi de ekliyor. Aslında, sandığınız ya da ihtiyaç duyduğunuz kadarını duymuyorsunuz. Kurumsal sessizlik hakkında gerçekleştirdiğimiz on yıllık araştırmamızın son aşamasında çalışanların nasıl ve ne zaman çekindiğini keşfetmek için Cornell Ulusal Toplumsal Anketi’ne altı soru koyduk (2010). Tahmin edeceğiniz üzere, konuşmanın başlarını belaya sokacağından korktukları zaman tek kelime etmiyorlar. Ancak şaşırtıcı bir şekilde yorumlarını saklı tutmalarının en yaygın sebebi cezalandırma korkusundan ziyade gereksizlik algısı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş