Bir Ültimatom Aldıktan Sonra İşleri Tersine Çevirmek

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Müzakereler sırasında bazen bir taraf masadaki teklifin “yapabileceğinin en iyisi” olduğunu söyler. Durum bu olmasa da çoğu zaman karşı taraf uğraşmayı bırakır, ardından ya şartları kabul eder ya da geri çekilir. Yeni bir araştırma, bir ültimatomla karşılaşma durumunda iyi bir ruh halinin insanları müzakereye devam etmek üzere teşvik edebileceğini ve bunun bir sonucu olarak da kişilerin daha iyi anlaşmalar elde edeceklerini gösteriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş