Daha fazla içerik için

İstifa edenlerin sayısı rekor seviyelere ulaşmış durumda ve sektör fark etmeksizin tüm şirketler boşalan pozisyonları doldurmada zorluk yaşıyor. Şirketler, çalışanlarını geri kazanmak için kök salmış politikalarını değiştiriyor ve benzeri görülmemiş teşvikler sunma yoluna gidiyor. Örneğin taşımacılık şirketleri, uzun yol şoförlerini işlerine dönmeye teşvik etmek için saat ücretlerini artırıyor. ABD, Kaliforniya’daki devlet okulları, emekli öğretmenlerin sertifika yenileme zorunluluğu olmaksızın işe dönmesine izin veriyor. CEO’ların ve insan kaynakları direktörlerinin artık sadece esnek çalışma saatleri vadetmesi yetmiyor; başka açılardan da rakiplerden daha cazip iş olanakları sunabilmek için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Ne var ki tüm bu çabalar problemin özüne inmekten epey uzak kalıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş