Aşçılar Müşterileri Görebildiğinde Daha Lezzetli Yemekler Pişiriyor

Kasım 2014

Daha fazla içerik için

Getty Images

Araştırma: Harvard Business School’dan yardımcı doçent Ryan W. Buell, HBS’de doktora öğrencisi olan Tami Kim ve University College London’dan yardımcı doçent Chia-Jung Tsay, iki hafta boyunca gerçek bir kafede dört farklı senaryoyu hayata geçirdi. İlkinde, müşteriler ve aşçılar birbirlerini göremiyordu; ikincisinde, müşteriler aşçıları görebiliyordu; üçüncüsünde, aşçılar müşterileri görebiliyordu; dördüncüsündeyse iki taraf da birbirini görebiliyordu...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş