Daha fazla içerik için

Birçok şirket, misyonlarına–nihai sonuçların ardındaki hedeflerine- bağlı gibi görünüyor. Yeni bir çalışma, çalışanların şirket misyonlarına olan bağlılığı ile şirketin finansal performansı arasında bir bağlantı olup olmadığını bulmaya çalışıyor. Araştırmacılar, Great Place to Work Institute tarafından 429 Amerikan şirketinin çalışanlarından toplanan 450,000 anket sonucunu analiz ettiler ve insanların işlerini anlamlı bulup bulmadıklarını incelediler. “Şirketin esas amacı inanılmaz derecede farklılaşabiliyor” diyor araştırmacılar. “Çalışmamızda önemli olan nokta; çalışanların, kârı maksimize etmenin ötesinde bir amaca odaklanabilmesi.”

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş