Aile Şirketlerinde Yönetim Genç Kuşağa Devredilirken Neler Yaşanıyor?

Haziran 2014

Daha fazla içerik için

Aile işletmeleri, nesilden nesile aktarılmak amacıyla yaşatılan kurumlardır. İşletmelerini yaşatmakta başarılı olan yönetici nesiller, genç nesillere işletmelerinde kademe kademe yetki verecekleri ve zamanı geldiğinde de genç nesillere işletmenin yönetimini devredecekleri farzedilir. Ancak, çoğu aile işletmesinde bu yönetim devri sürecinin mümkün olduğunca geciktirildiğini ve devir zamanının sanki hiçbir zaman gelmeyecekmiş gibi davranıldığını görüyoruz.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş