Tweet’ler için Para Ödemeden Önce Onları Nasıl Kullanacağınızı Öğrenin

13 Ekim 2014, Pazartesi

Sosyal reklamlar şirketlerin etkileyici bir verimlilikle müşterilerine ulaşmasını sağlıyor ve bu reklamlar diğer ücretli reklam kanallarından çok daha ucuz. Yalnızca etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Başlangıç için işte size birkaç tüyo:

  • Ücretli reklamları test etmek için ücretsiz sosyal medyayı kullanın. Şirketiniz zaten Facebook ve LinkedIn’de içerik paylaşıyor. Hangi mesajların işe yaradığını takip edin ve ücretsiz olan sosyal reklamların yüksek performans gösterenlerini kullanmaya başlayın.
  • Özellikleri belirlemenin avantajından faydalanın. LinkedIn, bölgeleri, sektörleri ve iş unvanlarını hedef olarak belirlemenize olanak sağlıyor. Twitter, demografiyi derinlemesine incelemenizi mümkün kılıyor. Facebook ise, uzun listeler halindeki belli kesimlere sponsorlu içerik yollamanıza izin veriyor.
  • Reklamları sıklıkla dönüşümlü olarak değiştirin. Kullanıcıları sürekli aynı mesaja maruz bırakırsanız, bağlılık azalacaktır. Farklı demografikler hedefleyerek sosyal reklamları tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Ryan Holmes’un “Adapted from “When (and Why) to Pay for Tweets” adlı yazısından uyarlandı.

Ayrıca Peri Kadaster’in “Mobil Reklamınızı Nasıl Vereceksiniz?” isimli makalesi de ilginizi çekebilir.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş