Sahici, Bütün ve İnovatif Olmanın Yolları

14 Kasım 2014, Cuma

İstediğiniz hayata ulaşabilmek bir beceridir. Müzikte, yazı yazmakta, dans etmekte veya herhangi bir sporda olabileceği gibi, her daim istediğiniz alan üzerinde çalışarak, deneyerek daha iyi olabilirsiniz. Üç büyük fikirle işe başlayın: Sahici olun, bütün olun ve inovatif olun. Her birine ulaşmak için ihtiyacınız olan becerileri kavrayın. Sonra da onları liderlik repertuarınızın bir parçası haline getirebilmek adına eğlenceli ve verimli bir iş çıkarmak için kendinizi adayın.

  • Sahici olun. Neyin önemli olduğunu bilin. Sürekli değer yaratın. Değerlerle uyumlu hareket edin. Değerleri hikayelerle birlikte aktarın. Bırakacağınız mirası gözünüzde canlandırın. Güvenilir olun.
  • Bütün olun. Beklentilerinizi açıklayın. Başkalarına yardım edin. Destekleyici ağlar kurun. Tüm kaynaklarınızı kullanın. Sınırlarınızı akıllıca yönetin. Uzak uçları yakınlaştırmaya çalışın.
  • İnovatif olun. Sonuçlara odaklanın. Yaşam alanlarınız arasındaki çatışmaları çözün. Statükoya meydan okuyun. İşleri yürütmenin yeni yollarını bulun. Değişime cesur bir şekilde kucak açın. Etrafınızda yenilikçi kültürler yaratın.

Steward D. Friedman’ın “İş + Ev + Topluluk + Siz” adlı yazısından uyarlandı.

Ayrıca Scott Berinato’nun “Kişiselleştirmenin Sınırlarını Zorlamak” isimli makalesi de ilginizi çekebilir.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş