Kişiselleştirmenin Sınırlarını Zorlamak

Eylül 2014

Daha fazla içerik için

Angus Greig

Google’ın yeni satın aldığı Nest termostat insanların evleri etrafındaki hareketlerini izliyor ve odalarını ne kadar sıcak tutmak istediklerini “öğreniyor”. Facebook bir kişinin kullandığı cihazın mikrofonunu açıp televizyon ve müzik tercihlerini daha iyi tahmin etmek için etraftaki sesleri dinleyen bir uygulama sunuyor. Amazon’un yeni akıllı telefonu çocukları ve hareketlerini izleyen kameralara sahip olmanın yanı sıra, ekrana bakan kişinin cinsiyet, yaş ve etnik kökenini tahmin etmek....

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş