Dijital Strateji Nasıl Geliştirilir?

13 Ağustos 2014, Çarşamba

Dijital bir strateji geliştirmek için öncelikle sağlam bir değerlendirme yapmanız gerekiyor. Yaklaşımınızı en iyi uygulamalar üzerine kurun ve başarıya giden yol haritasını çizmek için değerlendirmeler yapın. Bu yolda izlenmesi gereken üç adım var:

  • Değerlendirme ve vizyon aşaması, mevcut çevreniz ve gelecekteki ihtiyaçlarınızla ilgili detaylı bir inceleme yapmanızı gerektiriyor. Bu analize dayanarak, stratejideki eksiklikler belirlenebilir ve gerekli stratejik hedeflerin tespit edilmesi kolaylaştırılabilir.
  • Süreçteki bir sonraki adım, stratejik planı geliştirmek. IT’nin teknik ihtiyaçlarına ve değerlendirme aşamasında elde edilen finansal verilere bakılarak, hizmet uzmanları IT’nin ihtiyaçlarıyla uyumlu güçlü bir strateji geliştirilmesine yardımcı olabilir.
  • Son aşamadaysa, projenin tanımlaması. Hedefe ulaşmak için gerekli olan adımlar detaylı bir şekilde belirleniyor ve ihtiyacınız olan yol haritası çiziliyor.

IBM Global Business Services çalışmasından uyarlandı.

Ayrıca Nick Chipman’ın “Hangi Aktivitelerin Stratejinizle Uyumlu Olmadığına Karar Verin” isimli makalesi de ilginizi çekebilir.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş