SPONSORLU İÇERİK - NETAŞ | CISCO

Zorluklara Karşı İşbirliği ile Değer Üretmek

25 Ocak 2022, Salı

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca şirketlerin her kademesinde kapsamlı bir dönüşüm yaşandı. Çok sayıda meydan okumayla birlikte gelen bu değişim iş modellerinden iletişim biçimlerine kadar pek çok noktada kendini gösterdi.

Değişen ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda yeni perspektifler geliştirilip stratejiler kurgulanırken iş dünyasına dair büyük resim değişmeye devam ediyor. Bu doğrultuda yeni denklemler ortaya çıkarken değer yaratmanın ve rekabet avantajı sağlamanın yolu ise doğru kurgulanmış işbirliklerinden geçiyor.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru son 2 yılın bu zamana dek yapılan dijitalleşme yatırımlarının bilançosunu çıkarma noktasında etkili olduğunu söylerken dijital dönüşüm yolculuklarında başarılı iş ortaklıklarının önemine de değiniyor. İş modellerinin temelinde de bu stratejinin yer aldığını söyleyen Didem Duru, güçlü işbirliklerinin kaynak, maliyet vb. pek çok noktada avantaj sağladığını belirtiyor.

Bu büyük dönüşümün bir benzerinin yaklaşık 30 yıl önce de yaşandığını ifade eden Netaş CEO’su Sinan Dumlu ise bu dönemin kurumları daha çevik hale getirdiğini ve bunun da önemli bir rekabet avantajı oluşturduğunu söylüyor. Bu süreçte izlenmesi gereken 5 temel adım olduğunu belirten Sinan Dumlu, fikir aşamasından güvenlik uygulamalarına giden uçtan uca bir dönüşüm için iş ortaklıklarının kritik olduğunu anlatıyor.

Bu keyifli sohbetin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş