SPONSORLU İÇERİK - TIKTOK

Pazarlamada Paradigma Değişimi: Topluluk, Yaratıcılık ve Bağlantılılık

11 Eylül 2023, Pazartesi

Tüm dinamiklerin hızla farklılaştığı dünyada pazarlamada da önemli bir değişim yaşanıyor. Pazarlamada gerek mantık gerekse kullanılan araçlar değişirken bu değişimin temelinde de sosyolojik, toplumsal ve teknolojik gelişmeler yer alıyor. 

Bildiğimiz anlamda segmentasyonun yok olduğu, mikro kültürler ve mikro segmentlerin ön plana çıktığı pazarlama dünyasında şirketler için de yeni bir dönem başlıyor. Böylesi kritik bir dönemde rekabette öne geçmek isteyen şirketlerin var olan toplulukları anlamaları kadar kendi topluluklarını oluşturmak için yeni stratejiler kurgulaması gerekiyor.

İçeriğin gücünden faydalanmak bu stratejilerin en önemlilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. “İçerik tüketiminin doğası, son 20 yılda birkaç kez değişti” diyen TikTok Türkiye İşbirlikleri Yöneticisi Barış Aldanmaz, günümüzde ise tüketilen her içeriğin herkesten ve her şeyden bağımsız; tamamen kullanıcının ilgi alanlarına göre dağıtıldığına dikkat çekiyor. “Doğru kişiye gerçekten ilgi duyabileceği içeriği dağıtabilme becerisinin” TikTok’un başarısındaki temel unsurlardan biri olduğunu vurguluyor. 

Pazarlamada üst yönetimin farkında olması gereken büyük bir paradigma değişimi yaşandığını söyleyen FutureBright Group Kurucusu ve Genel Müdürü Akan Abdula ise hedef kitleyi anlamak için beklentilerin iyi anlaşılması gerektiğini dile getiriyor. 

Türkiye’deki sektör liderleri, vizyonerler ve üst düzey yöneticileri buluşturmayı hedefleyen TikTok Executive Club’ın da çıkış noktası olan pazarlamada değişen paradigma konusunun tüketici beklentileri çerçevesinde ele alındığı özel röportajın tamamını izleyebilirsiniz.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş