Yıkıcı Teknolojiler: Dalgayı Yakalamak

Ağustos-Eylül 2015

Daha fazla içerik için

İş dünyasında en sık görülen durumlardan biri de lider şirketlerin, teknolojiler veya pazar yapıları değiştiğinde, endüstrilerinin tepesinde kalmayı başaramamasıdır. Goodyear ve Firestone radyal lastik pazarına oldukça geç giriş yaptı. Xerox, Cannon’un küçük ölçekli fotokopi makinesi pazarını oluşturmasına izin verdi. Bucyrus-Erie, Caterpillar ve Deere’nin mekanik ekskavatör pazarını ele geçirmesine seyirci kaldı. Sears, Wal-Mart’ın yolunu açtı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: YIKICI İNOVASYON
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş