Yaratıcı İşlerle İlgili Geribildirim Vermenin ve Almanın Yolları

Şubat 2018

Daha fazla içerik için

Geribildirim, gelişim ve öğrenme için çok önemlidir. Fakat kritik durumlarda, geribildirim alan taraf olmak hiç de eğlenceli değildir. Çoğu insan, geribildirimlere karşı olumsuz tepkiler verir, özellikle yaratıcı işlerine karşı yapılanlara. 7 şirketi ve 11 bin 471 günlük yaratıcı çalışmayı içeren bir araştırmada, araştırmacılar iki çarpıcı model buldular: İlk olarak, geribildirim almak oldukça nadir görülen bir durumdu. Bu da gösteriyor ki insanlar bundan kaçınıyor. Ve ikinci olarak, insanlar geribildirim aldıklarında, bu, onlarda negatif bir duygusal tortu bırakıyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş