Daha fazla içerik için

Bir şirketin başarısında, veri selini yönetmek daha önce hiç olmadığı kadar önemli. Ancak gelişen veri yönetim sistemleri ve veri üst yöneticilerine (CDO) rağmen birçok şirket bu konuda yetersizlikler yaşıyor. Sektörel araştırmalar gösteriyor ki şirketler karar alırken, yapısallaştırılmış verilerin yarısından daha azını, yapısallaştırılmamış verilerin ise yüzde birinden daha küçük bir kısmını kullanıyor veya analiz ediyor. Çalışanların yüzde 70’inden fazlasının erişmesine gerek olmayan verilere erişimi var ve analistlerin çalışma sürelerinin yüzde 80’i sadece verileri keşfetmek ve düzenlemekle geçiyor. Verilerde gedikler yaygın, aldatıcı veriler depolanmakta ve şirketlerin veri teknolojileri çoğunlukla beklentileri karşılamaktan uzak.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş