Vaka Çalışması: Vegan Yemekler Markamızı Bozar mı?

Temmuz 2022

Daha fazla içerik için

Gülle atmada altın Olimpiyat madalyalı Jamie Colvin, 2013 yılında Protein Power Plates’i kurduğunda sağlıklı yaşam meraklılarına hitap eden salata barlarına ve smoothie dükkanlarına maço bir alternatif sunmayı hayal etmişti. Aslında önce bir biftek lokantası (“etoburlar için bir cennet”) açmaya niyetliydi fakat işletme bölümünden yeni mezun ve New York’ta bir risk sermayesi şirketinde çalışan kız kardeşi Mila, genç profesyonel arkadaşlarının şık klasik restoranlardan ziyade kendi seçtikleri taze hazırlanmış yemekleri (seçeceğiniz bir et, sebze ve karbonhidrat) yarı sürede ve yarı fiyatına yiyebilecekleri “hızlı ve rahat” yerleri tercih ettiklerine işaret edince onun tavsiyesini dinleyip vites değiştirdi. Bu fikri Mila’nın çalıştığı şirketin ortaklarına sundular ve tohum yatırımı almayı başardılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş