Masaya Bir Sandalye Eklemek Yeterli Değil

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

Şirket yönetim kurullarındaki çeşitlilik, liderler ve kamu politikası gündemince vurgulanan acil bir öncelik. Örneğin 2021’de Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu Nasdaq borsasındaki birçok şirketten, toplumda yeterince temsil edilmeyen gruplardan (azınlık, kadın ya da LGBTQ+) gelen en az iki yöneticiye sahip olmalarını veya neden bu tür iki yöneticisi olmadığını açıklamalarını isteyen bir kuralı onayladı. Bu gibi girişimler sadece adalet nedeniyle olmasa bile övgüye değer: Araştırmalar grup içi çeşitliliğin karar verme kalitesini yükselttiğini gösteriyor. Yine de artan yönetim kurulu çeşitliliği ile iyileştirilmiş şirket çıktıları arasında ikna edici bir şekilde bağlantı kuran çok az bulgu var. Yeni bir araştırma bunun nedenini açıklayarak bu konuda yardımcı olabilecek öneriler sunuyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş