Toplumsal Faydada Gençlik Etkisi

Aralık 2022

Daha fazla içerik için

​Yeni kuşakların iş ve çalışma kavramlarına yaklaşımındaki farklılık, şirketlerin kurulma amaçları ve yönetim stratejilerindeki öncelikleri değiştiriyor. Youth Business International’ın (YBI) Yarının Girişimcileri başlıklı araştırması, genç girişimcilerin hemen hemen yarısının kârlılıkta düşüşe yol açsa bile çeşitliliği ve sosyal iyiliği teşvik etmeye odaklandığını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, katılımcılar içinde kârlılık karşısında sosyal faydayı önceliklendiren yaşça daha büyük şirket sahiplerinin oranı ise çok daha düşük.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş