Soğuk Duş Alanlar Daha Az Hastalık İzni Alıyor

Mart 2018

Daha fazla içerik için

Geert A. Buijze ve çalışma arkadaşları, Hollanda’da 3 bin gönüllüden 30 gün boyunca sabah duşlarında düzenlemeye gitmelerini istediler. Katılımcılara, normal duşlarının son 30, 60 veya 90 saniyesinde soğuk şok uygulamaları veya normal duş almaları söylendi. Ardından araştırmacılar, bu kişilerin işe devam kayıtlarına baktılar. Soğuk şok uygulayanların işe devamsızlıkları normal duş alanlara kıyasla ortalamada yüzde 29 daha düşük oldu. Araştırmacılar şu sonuca ulaştı: SOĞUK DUŞ ALANLAR DAHA AZ HASTALIK İZNİ ALIYOR

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş